Рецензування проходять усі статті, які надійшли до редакційної колегії. Завданням рецензування є сприяння суворому відбору авторських рукописів для видання та винесення конкретних рекомендацій щодо їх поліпшення. Окремо відслідковується рівень відповідності правилам підготовки статті до видання у науковому журналі.
Основні етапи розгляду наукової статті
- Первинний розгляд рукопису
Спершу всі рукописи статей, що подані до редакції, залежно від їх спрямування і тематики надходять до членів редакційної колегії, відповідальних за науковий рівень статей кожного з напрямків журналу, для перевірки їх на предмет відповідності політиці та вимогам журналу, а також для перевірки на плагіат.
Процес первинного розгляду рукопису займає, як правило, до 2 тижнів.
- Етап рецензування
Після первинного розгляду, у разі позитивного рішення членів редакційної колегії, рукопис статті надходить на рецензування. У журналі ЕНЕЕ прийнято одностороннє «сліпе» рецензування. Це традиційний метод рецензування, який є найпоширенішим. У цьому типі рецензії імена рецензентів приховані від автора(-ів), але рецензент знає ім'я автора(-ів).
Для рецензування залучаются:
- члени редакційної колегії журналу,
- рецензенти журналу,
- провідні наукові співробітники Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ»),
- провідні наукові співробітники інших наукових установ України,
- провідні наукові співробітники наукових установ інших країн.
Процес рецензування займає до 4 тижнів.
- Повернення статті автору(-ам)
Після закінчення етапу рецензування коментарі та зауваження рецензента передаються автору(-ам) статті разом з рекомендаціями про можливе редагування та доопрацювання рукопису. Для доопрацювання рукопису відповідно до рекомендацій рецензента автору(-ам) відводиться до 4 тижнів часу. Прохання про доопрацювання не означає, що стаття прийнята до друку.
- Повторний розгляд та рецензування
Після закінчення доопрацювання рукопису автор(-и) знову подає(-ють) статтю до редакції для остаточної перевірки її на відповідність всім необхідним вимогам. У разі позитивного рішення членів редакційної колегії, рукопис надходить на повторне рецензування. У разі відповідності рукопису та відсутності зауважень у рецензента, стаття приймається до публікації і включається до номеру журналу.
Після доопрацювання статті датою надходження вважається дата одержання редакцією її остаточного тексту.
Важливе зауваження: якщо автор(-и) не відповідає(-ють) на зауваження рецензента протягом 2 тижнів після закінчення відведеного терміну для доопрацювання, за рішенням редколегії стаття знімається з розгляду.
Відповідальність за порушення авторських прав та недотримання існуючих стандартів в матеріалах статті покладається на автора(-ів) статті. Відповідальність за достовірність наведених фактів і даних, обґрунтованість зроблених висновків та рекомендацій й науково-практичний рівень статті несуть автор(-и) та рецензент.