Можливості використання програмного забезпечення PSS®SINCAL, ETAP, PowerFactory для моделювання електричних мереж

Ключові слова

електрична мережа
енергоефективність
напруга
реактивна енергія
програмне забезпечення для моделювання
PSS®SINCAL
ETAP
PowerFactory
втрати електроенергії
перетоки реактивної енергії

Як цитувати

Шевченко, С. Ю., Д. О. Данильченко, Д. С. Кузнєцов, М. З. Кавакзех, і О. О. Мірошник. «Можливості використання програмного забезпечення PSS®SINCAL, ETAP, PowerFactory для моделювання електричних мереж». Вісник Національного технічного університету «ХПІ». Серія: Енергетика: надійність та енергоефективність, вип. 2 (5), Грудень 2022, с. 21-28, doi:10.20998/2224-0349.2022.02.09.

Анотація

Стаття присвячена моделюванню електричних мереж. Розглянуто переваги та недоліки програм моделювання. Особливу увагу приділено принципам роботи програми. Розглянуто такі програми як PSS®SINCAL фірми Siemens, ETAP фірми Operation Technology та PowerFactory фірми DIgSILENT GmbH. В роботі були розглянуті програми і прийнято рішення, що найбільш вдалим рішенням для роботи з моделюванням електричної мережі та впливу компенсаторів на електричну мережу буде використання програмного забезпечення PSS®SINCAL фірми Siemens. Платформа PSS®SINCAL вже більше 20 років дозволяє інженерам вирішувати різні завдання систем розподілу, передачі та експлуатації промислових енергосистем, включаючи підтримку високої надійності електропостачання та ефективну інтеграцію розподілених джерел генерації. За допомогою модульної платформи PSS®SINCAL інженери з планування та експлуатації енергосистем отримують підтримку протягом усього робочого процесу, від імпорту вихідних даних і моделювання мережі (з урахуванням минулих, поточних і майбутніх умов) через базові і розширені розрахунки до великомасштабних симуляцій і захисту аналізу, а також інших методів в часовій і частотній областях. PSS®SINCAL використовується в більш ніж 100 країнах світу інженерами з планування передачі та розподілу електроенергії, інженерами з захисту, консультантами, операторами електростанцій та промислових мереж, інженерами з планування операцій, ІТ-фахівцями, дослідниками тощо. Завдяки своїй модульній конструкції PSS®SINCAL має високу гнучкість і можливість налаштування. Він пропонує широкий спектр функцій аналізу для планування, проектування та експлуатації енергосистем, дозволяючи моделювати і досліджувати: якість електроенергії, стабільність частоти, взаємозв'язок розподіленої генерації, координацію захисту, відновлення потужності, економічні проектні рішення і багато іншого.

https://doi.org/10.20998/2224-0349.2022.02.09
Creative Commons License

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.

Авторське право (c) 2022 Sergey Shevchenko, Dmytro Danylchenko, Dmytro Kuznetsov, Mohamed Zaidan Qawaqzeh, Oleksandr Miroshnyk