Корисна інформація

Для неангломовних авторів і перекладачів наукових статей англійською мовою рекомендуємо ознайомитися з рекомендаціями ЄАНР (Європейської асоціації наукових редакторів) для авторів і перекладачів наукових статей англійською мовою. У них узагальнені найбільш важливі редакційні рекомендації, спрямовані на підвищення ефективності міжнародної наукової комунікації та допомогу в запобіганні недобросовісної поведінки вчених. Документ включає короткий набір практичних рекомендацій, що пояснюють, як писати повні, короткі і зрозумілі рукописи. Документ доповнений списком літератури для подальшого читання, а також декількома короткими додатками (Abstracts; Ambiguity; Cohesion; Ethics; Plurals; Simplicity; Spelling; Text-tables), в яких окремі питання представлені більш детально або наведено додаткові приклади. З англійською версією цього документу можна ознайомитися тут.

Інколи, при оформленні статті в інструкції для авторів обраного для подання журналу не вказано стиль цитування, в якому слід оформлювати список літератури, але наведено декілька прикладів оформлення тих чи інших джерел. Цієї інформації достатньо, щоб можна було визначити стиль цитування задля прискорення оформлення списку літератури. CSL Editor від Mendeley створений для вирішення цієї задачі. З його допомогою можна знайти стиль за назвою, прикладом чи назвою журналу, в якому він використовується. Окрім цього, даний сервіс дозволяє відредагувати будь-який стиль цитування для подальшого використання у Вашій системі оформлення літератури.

Сьогодні за допомогою численних безкоштовних онлайн-генераторів цитат, бібліографічних позицій, пристатейний списків літератури можна без особливих зусиль створювати і конвертувати посилання практично в усі відомі міжнародні формати (стилі) цитування. Далі коротко описані онлайн-генератори посилань, на які варто звернути увагу.

  • Cite This For Me, a Chegg serviceCitethisforme є одним з найпопулярніших інструментів цитування на сьогоднішній день. Це зручний, багатофункціональний безкоштовний онлайн-укладач бібліографічних списків з можливістю як ручної, так і автоматизованої побудови списків літератури в практично будь-якому форматі цитування. Сервіс надає можливість зберегти Ваші записи на Вашому комп'ютері в редакторі Microsoft Word. Недоліком даного сервісу є обмежена кількість створюваних записів при безкоштовному використанні, проте можна оформити підписку для доступу до повного функціоналу.
  • Сервіс автоматичного оформлення бібліографії 4author багато в чому схожий з попереднім. Але, на відміну від попереднього, цей сервіс дозволяє побудувати список літератури тільки в 12 форматів (стилів) цитування, причому одразу в декількох стилях. Як і попередній сервіс, даний сервіс також дозволяє зберігати свої списки на Вашому комп'ютері в редакторі Microsoft Word. Недоліком даного сервісу є обмежена кількість створюваних записів при безкоштовному використанні, проте можна оформити підписку для доступу до повного функціоналу.
  • Grafiati – це український сервіс автоматичного оформлення бібліографічних посилань і створення списків використаних джерел. Як і попередні сервіси, даний сервіс також дозволяє зберігати свої списки на Вашому комп'ютері в редакторі Microsoft Word або ж надіслати їх на електронну пошту. Недоліком даного сервісу, як і попередніх, є обмежена кількість створюваних записів при безкоштовному використанні. Проте, залежно від умов використання, можна обрати потрібний план передплати, що дозволить отримати доступ до повного функціоналу даного сервісу. Крім того, даний сервіс дозволяє ознайомитися з правилами оформлення різних джерел літератури з використанням різних стилів, а також виконати транслітерацію українського тексту латиницею.